сепаратор за вода Филтер за гориво VG1540080211S филтер камион гориво

Краток опис:

1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

4. Исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали.

5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.


 • Цена :: USD3.7-4.2 / парчиња
 • MOQ :: 500 парчиња
 • Набавка Способност :: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Плаќање :: L / CD / AT / T Western Union MoneyGram
 • Порт :: TIANJIN Кингдао Шангај Ningbo Гуангжу
 • детали за производот

  детали за производот

  Place of Origin:China (Mainland)                                         Името на брендот: GHL

  Warranty:1 Years                                                                  Големина: Стандардна големина

  OE NO.:VG1540080211                                                        Боја: бела

  Quality:High-Quality                                                           Сертификат: TS16949

  Packing:Neutral Packing                                                      Тип: Филтер за гориво

  Автомобил Марка: камион

  Пакување и испорака

  Детали за пакување: Филтер за гориво елемент фабрика цена машина VG1540080211 видови на филтерот за гориво

  VG1540080211 Fuel filter one piece in poly bag to be put in one box, 25 boxes to be packed in one carton, Or as per customer's packing instruction.

  Водач Време: 7-15 дена

  jpg

  тип:

   VG1540080211 филтер за гориво

  Се вклопува / Автомобили Марка: & ОЕМ бр

  OEM НЕ .: VG1540080211

  Каталог 1:

  Автомобили & Мотори >> Авто мотор >> воздух >> VG1540080211 Филтер за гориво  

  Каталог 2:

  Машини >> Општата индустриска опрема >> индустриско филтрација опрема >> воздушен филтер >> VG1540080211 филтер за гориво  

  Каталог 3:

  Транспорт >> >> камион Камион Делови на моторот >> 226-2779 Филтер за воздух

  материјали:

  Дрво каша филтер-хартија, поли уретан, гума, железо и др

  боја:

  Сина / црна

  Заменува број:

  SEV551H4 1000012122

  гаранција:

  10000kms

  примена:

   Камион мотор / мотор Авто / багер мотор / Индустриски машини

  описи: 1.За отстранување на прашина и други честички 2.Adopt високи перформанси 100% целулоза и филтер-хартија 3.100% механички гума ефикасност 4.Filtration над 99% 5.High стандарди од прво одделение материјали специфични за апликација за европски камион
  Детали за пакување:

  VG1540080211 Fuel filter  one piece in poly bag to be put in one box, 25 boxes to be packed in one carton, Or as per customer's packing instruction.

  微信截图_20191120162646

  DETAIL 01

  The filtration efficiency is up to 99.5%(98% of the oil bath type air filter), and the penetration rate of dust is only 0.1% to 0.3%.

  微信截图_20191120162723

  DETAIL 02

  Compact structure, can be installed in any direction, and is not restricted by the layout of vehicle parts.

   

  微信截图_20191120162700

   

   

  DETAIL 03

  Purify air, reduce noise and save fuel.


 • Претходно:
 • Следно: