Најчесто поставувани прашања

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

Како да се справи со дефекти?

Пред пратката, ние ќе ја испита внимателно и бидете сигурни дека производот не е совршен. И ние ќе обезбеди две години гаранција, па ве молиме љубезно да ги купите.

Може да ви понуди ОЕМ и ODM?

Нашата компанија прифати ОЕМ и ODM, ако вашата потреба за тоа, ве молиме да не информирате за вашите специфични барања.

Што е MOQ на вашиот производ?

а. Филтер за масло со метал: MOQ = 1000pcs

b. Филтер за масло без метал: MOQ = 500pcs

c. Филтер за воздух: MOQ = 100pcs

d. Кабина филтер: MOQ = 500pcs

она што е вашиот начин на транспорт / превозот?

Од страна на DHL, FedEx, UPS-от, ТНТ, EMS експрес, од страна на морето, од воздух etc.Of разбира, исто така можете да го одредите начинот на транспорт, а потоа да ни кажете вашите специфични барања.

Услови на плаќање

T / T, L / C, Western Union. PayPal. ако треба да се плати од страна на други начини, Ве молиме да преговара со нас.

Време на испорака

7-30days откако ќе го добиете вашиот претплатата или L / C 

Не потпирај се на квалитетот на производите, може да ви обезбеди примероци?

Да, ние може да ви понуди бесплатни примероци, но треба да се плати freight.after прва цел, надоместокот за товарни примерок ќе рефундирање на вас.

Дали сте фабрика или трговско друштво?

И двајцата сме фабрика и трговско друштво, добредојде да ја посетите нашата фабрика во секое време.

Ние ќе ви понудиме она што го сакате, да ги реши проблемите што ги имате, само не двоумете се да контактирате со нас!