Авто делови филтер цена 17.801-21.050 авто филтер за воздух за автомобил

Краток опис:

1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

4.It исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали.

5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.


 • Цена: 0,65-0,8 USD / парчиња
 • MOQ: 1000 парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / CD / AT / T Western Union MoneyGram
 • Порт: Тијанџин Шангај, Гуангжу Ningbo Кингдао
 • детали за производот

   

  jpg

   

  Детали за производот:

   

  1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

   

  2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

   

  3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

   

  4. Исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали.

   

  5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

   

  6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.

  Основни детали

  Земја на потекло: Тијанџин, Кина (континентална)

  Името на брендот: GHL

  Гаранција: 1 година

  Големина: 241 * 176 * 47mm

  Автомобил модел:

  Број на моделот: 17801-21050

  Автомобил Марка: автомобили

  Име на производот: Автоматски воздушен филтер

  Опис: воздухот елемент

  Материјал: неткаен ткаенини

  Боја: бела

  Пакет: Прилагодено Упатство

  Пакување и испорака

  Пакување Детали: 17801-21050 филтер за воздух едно парче во поли торба треба да се стави во една кутија, 100 кутии да бидат спакувани во еден картон, или како на пакување настава купувачи.

   

  тип:

  Машини за производство на филтерот за воздух воздух филтер за воздух 17.801-21.050 автомобил

  Се вклопува / Автомобили Марка: & ОЕМ бр

  OEM НЕ .: 17.801-21.050

  Каталог 1:

  Автомобили & Мотори >> Авто мотор >> воздух >> 17.801-21.050 филтер за воздух   

  Каталог 2:

  Машини >> Општата индустриска опрема >> индустриско филтрација опрема >> воздушен филтер >> 17.801-21.050 филтер за воздух

  Каталог 3:

  Транспорт >> >> камион Камион Делови на моторот >> 17.801-21.050 филтер за воздух

  материјали:

  Дрво каша филтер-хартија, поли уретан, гума, железо и др

  гаранција:

  10000kms

  боја

  Белата

  примена:

   Камион мотор / мотор Авто / багер мотор / Индустриски машини

  описи: 1.За отстранување на прашина и други честички 2.Adopt високи перформанси 100% целулоза и филтер-хартија 3.100% механички гума ефикасност 4.Filtration над 99% 5.High стандарди од прво одделение материјали специфични за апликација за европски камион
  Детали за пакување:

    17.801-21.050 филтер за воздух едно парче во поли торба треба да се стави во една кутија, 100 кутии да бидат спакувани во еден картон, или како на пакување настава купувачи.

  image3

  image4

  image5

  image6

  image7

  image8

  image9

  image10

  image11

  image12


 • Претходно:
 • Следно: