Автоматски клима filterE497L 0040942404 C411776 AF26165 камион филтер за воздух

Краток опис:

1. Нов тип на филтер-хартија за животна средина е донесен да ја подобри ефикасноста на филтерот.

2. ефикасност на филтрација е до 99,5% (98% на филтерот за масло бања тип воздух), а стапката на пенетрација на прашина е само 0,1% до 0,3%.

3. компактна структура, може да се инсталира во било која насока, и не е ограничена со изгледот на делови на возилото.

4. Исто така, може да спаси многу материјали како памук предиво, филц и метални материјали. 

5. Низок квалитет и ниска цена. Затоа, возачот може да се увери да го користите.

6. прочисти воздухот, намалување на шум и заштеда на гориво.


 • Цена :: УСД $ 28-32 / Парчиња
 • MOQ :: 50 парчиња
 • Набавка Способност :: 5000 Парче / Парчиња месечно
 • Плаќање :: L / CD / AT / T Western Union MoneyGram
 • Порт :: Тијанџин Шангај, Гуангжу Ningbo Кингдао
 • детали за производот

  Certificate

  Production Process

  Our Company

  Package & Shipping

  Основни детали:

  Place of Origin:Tianjin, China (Mainland)      Името на брендот: GHL

  Warranty:1 Years                                           Големина: 404.5mm * 223.8mm * 347mm, 404,5 223,8 * * 347mm

  OE NO.:E497L                                              Тип: Филтер за воздух

  OEM:E497L                                                  Материјал: филтер-хартија

  Color:Original Color                                      Стандардот за квалитет: ТОП

  Автомобил Марка: камион

  Пакување и испорака

  Packaging Details:0040942404 air filter one piece in poly bag to be put in one box, 1 boxes to be packed in one carton, Or as per customer's packing instruction.

  Водач Време: 7-15days

  jpg

  тип:

  E497L Филтер за воздух

  Се вклопува / Автомобили Марка: & ОЕМ бр

  OEM NO.:E497L

  големина

  404,5 223,8 * * 347mm

  Каталог 1:

  Автомобили & Мотори >> Авто мотор >> воздух >> E497L Филтер за воздух  

  Каталог 2:

  Machinery>>General Industrial Equipment>>Industrial Filtration Equipment>>Air Filter >>  E497L Air filter

  материјали:

  Дрво каша филтер-хартија, поли уретан, гума, железо и др

  боја:

  жолта

  Заменува број:

  0040942404 C411776 AF26165 0040942504 0040942504 0040946604 C411776

  гаранција:

  10000kms

  примена:

   Камион мотор / мотор Авто / багер мотор / Индустриски машини

   

  описи:

  1.За отстранување на прашина и други честички 2.Adopt високи перформанси 100% целулоза и филтер-хартија 3.100% механички гума
  1. Филтрација ефикасност над 99%

  5.High стандарди од прво одделение материјали специфични за апликација за европски камион

  Детали за пакување:

  E497L Air filter one piece in poly bag to be put in one box, 1 boxes to be packed in one carton, Or as per customer's packing instruction.

  E497L

  DETAIL 01

  The filtration efficiency is up to 99.5%(98% of the oil bath type air filter), and the penetration rate of dust is only 0.1% to 0.3%.

  E497L1

  DETAIL 02

  Compact structure, can be installed in any direction, and is not restricted by the layout of vehicle parts.

  E497L3

   

   

   

  DETAIL 03

  Purify air, reduce noise and save fuel.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 浩航_11_02

  87139-50010_18.jpg

  Tianjin Golden Hugeline Co.,Ltd is located in Tianjin,China . The company covers an area of 12000 square meters,and the clean workshop covers more than 4800 square meters. There are 85 persons working in our company, including management staff(10 persons), professional and technical staff(8 persons),salesman staff(20 persons),operators(10 persons). The company export department was established in 2010,and the registered capital is 3000000 yuan. we are a professional team which researches, develops, produces and sells many kinds of filters.we have two PU filter production lines,including 6 large-scale injection molding production lines,8 environmentally-friendly production lines,a set of laboratory equipment,vacuum cleaners and 20 other professional production equipment. our company has the ISO 9001 certification.We ensure that our highly efficient filters will enjoy stable quality and reasonable prices.

  _20_22